Egzema, swędzące zapalenie skóry, dotyka mnogość osób w innych postaciach, a jedną z najczęstszych jest wyprysk skóry głowy.

dexeryl do mycia

Skóra głowy jest wrażliwa, bowiem skóra głowy różni się od skóry w różnych częściach ciała. Skóra głowy jest nader obfita w natłuszczenie gruczołów łojowych, a także nosi mieszki włosowe, tworząc długie włosy.

Istnieją inne objawy, na jakie należy zwrócić uwagę w przypadku egzemy, oprócz swędzenia. Osoba cierpiąca na egzemę może również odczuwać zaczerwienienie dotkniętego obszaru, suchość skóry, grudki albo pęcherze i prawdopodobnie oznaki powierzchownej infekcji, takie jakże łzawienie bądź stwardniałe złogi.

Istotne jest, żeby poinformować swojego lekarza, jeżeli masz na owe objawy i na które części ciała, ponieważ istnieje parę rodzajów egzemy, w tym atopowe, alergiczne, drażniące, krążkowe, łojotokowe i niemało innych.

Egzema jest w rzeczywistości dość częstym stanem związanym z wypryskiem atopowym (typ „alergiczny” często obserwowany u osób z alergią lub astmą), dotykającym około 10-20 procent dzieci w wieku szkolnym i 3-5 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Ta liczba wzrasta oraz staje się coraz bardziej powszechna. Przyczyną coraz częstszego wynikania owego szczepu może być zwiększona ekspozycja na alergeny, takie jak kurz domowy bądź czynniki środowiskowe.

Teraz, kiedy wiemy, jakie są objawy, w jaki sposób leczy się wyprysk oraz wyprysk skóry głowy? Leczenie może liczyć na stosowaniu miejscowych kremów albo maści, jakie są regularnie stosowane.

Albo, jeśli obszar jest zakażony, Twój lekarz może przepisać leki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze bądź przeciwwirusowe. Mogą być przyjmowane doustnie lub miejscowo.

Istnieje nadzieja, że ​​leczenie że być skuteczne, a osoba chorująca na egzemę może prowadzić pełne, produktywne życie.

Artykuł nie jest poradą lekarską. Jeśli stwierdzisz w swoim organizmie poważne objawy, udaj się do lekarza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *